در صنعت ماشین آلات برش cnc، یکی از پرکاربردترین دستگاه ها، دستگاه cnc چوب می باشد که استفاده از این دستگاه در دکوراسیون داخلی منازل، نجاری، مطبهای پزشکی، هتل ها، شرکت ها و بسیاری از اماکن دیگر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد دستگاه cnc چوب چیست؟

در صنعت مبل سازی:

کاربرد cnc روی صنعت مبل سازی
کاربرد cnc روی صنعت مبل سازی

مبلهای دارای تاچ و پایه، برای برشکاری نیاز به دستگاه برش cnc دارند. این دستگاه برای افرادی که در این زمینه کار می کنند بسیار حائز اهمیت است. استفاده از این دستگاه در صنعت مبل سازی برای مبل سازان بسیار مقرون به صرفه می باشد زیرا کار حکاکی توسط دستگاه انجام می شود. حال آنکه پیش از این، این هنر توسط دستان هنرمند هموطنان پیاده سازی می شد و هزینه ی بسیار زیادی نسبت به استفاده از دستگاه cnc چوب داشت.

دستگاه cnc چوب در ساختن دربها و پنجره ها نیز کاربرد وسیعی دارد. امروزه هنوز افرادی هستند که به هنر سنتی علاقه دارند و این نیز روز به روز رو به افزایش است. استفاده از پنجره های سنتی و دربهای چوبی سنتی در اماکن مختلف به خصوص در هتل ها رو به رشد است. حکاکی این قبیل دربها و پنجره ها توسط دستگاه برش cnc چوب صورت می گیرد.

 


کاربرد دستگاه CNC چوب در نمای ساختمان

دستگاه cnc چوب همچنین در نمای ساختمان ها بسیار پر کاربرد است. چوب ترمو یا ترمو وود امروزه در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده زیادی دارد. برای برش دادن این نوع چوب می بایست از دستگاه سی ان سی چوب استفاده شود. میتوان توسط دستگاه برش سی ان سی، نقوش بسیار زیبایی نیز روی این  نوع  چوب پیاده سازی کرد.


cnc چوب
دستگاه cnc چوب کاربردهای فراوان دیگری در زمینه های هنری، ساختمانی، صنعت و ... دارد که در آینده به آن می پردازیم.
 

 
اپراتور دستگاه حکاکی چوب

این دستگاه حرفه ای نیاز به اپراتور حرفه ای هم دارد؛ یعنی اگر قرار است از این دستگاه به منظور استفاده در هر کدام از موارد بالا استفاده شود، اپراتور باید حرفه ای و با دقت باشد و گرنه طرح زده شده آنقدر ها هم دقیق و خوب به دست نمی آید. اپراتور دستگاه CNC باید تسلط کافی بر روی دستگاه داشته باشد. همچنین وی باید توانایی کار با نرم افزارها را داشته و ترجیحا به یکی از این نرم افزارها (مثل اتوکد و …) مسلط باشد.

بازاریابی برای دستگاه CNC چوب آنقدرها هم سخت نیست؛ فقط کافی است تلاش کنید نمونه هایی با کیفیت و دقیق بسازید تا مشتری را قانع کنید که از این دستگاه استفاده کند. پس دقت کنید که این شما هستید که مشتری را جذب یا از خود دور می کنید. با کیفیت کار کنید تا سفارشات شما بیشتر شود. همچنین سعی کنید بازار کار خود را گسترده کنید و تنها در یک حوزه مشغول به فعالیت نباشید.

یک ویدیو از یک دستگاه cnc چوب تماشا کنید:

<
id="87954526961">