خم ورق و پروفیل
خم ورق و پروفیل

 

دستگاه خم ورق تولید شده در این شرکت دارای 3 غلتک متحرک می باشد. داشتن سه غلتک در دستگاه خم موجب ایجاد قابلیت بسیار زیادی در خم ورق می شود. دستگاه خم کن پروفیل و ورق که دارای سه غلتک باشد میزان خطای بسیار کمی در خم کردن خواهد داشت. دستگاه تولید شده در این گروه صنعتی هیدرولیک می باشد به این صورت که دو غلتک فوقانی آن هیدرولیک است و به اپراتور دستگاه بسیار کمک میکند تا عملیات خم کردن به راحتی انجام شود.

خمکاری ورق چیست؟

خمکاری ورق به منظور ایجاد فرم مورد نظر بر روی متریال های مختلف می باشد. اصولا برای ایجاد اتصال و یا افزایش مقاومت و تامین شکل و فرم دلخواه ورق را خم کاری میکنند. امروزه ماشین الات زیادی در زمینه خم کردن ورق مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام مشخصه های خاص خود را دارند.

دستگاه خمکن ورق دستی:

این دستگاه دارای فک زیرین و فک رویی و فک خم کننده می باشد که فک رویی توسط پیج و مهره قابل حرکت است و توسط آن ورق بین دو فک را تنظیم می کنند. و فک زیرین بر روی یک پایه قرار دارد. فک خم کننده نیز در اطراف محوری به صورت شعاعی قابل حرکت است و توسط آن ورق مورد نظر خم می شود. در انتهای این فک وزنه ای تعبیه می شود که نیروی وزن فک خم کننده را خنثی می کند. به این وزنه، وزنه تعادل نیز می گویند. غالبا در لبه فک ها تیغه های فولادی نصب می شود که میتوان آنها را برای ایجاد انواع خم ها تعویض کرد.

توسط این دستگاه میتوان ورقهای از جنس آهن و فولادی که کربن کمی دارد را تا حدود 3 میلیمتر خم کرد. همچنین برای ورق های الومینیومی و آلیاژهای آن تا 6 میلی متر و ورقهای مس و برنج را نیز تا 5 میلی متر خم کاری نمود. در هر صورت دستگاه های دستی نسبت به دستگاه های به روز تر دارای امکانات و توانایی های کمتری هستند.

 

دستگاه خم ورق برقی

این دستگاه ها نسبت به دستگاه های خم کن دستی کارایی و توانایی بیشتری دارند. خمکن برقی دارای موتور الکتریکی و جعبه دنده معکوس کننده دوراست. فک بالایی این دستگاه حرکت خود را از الکتروموتور می گیرند. همچنین صفحه گردان نیز نیروی خود را برای عملیات خم کردن از الکتروموتور می گیرد. دارای تجهیزات تبدیل و انتقال نیرو می باشد. دستگاه خم کن برقی دارای جعبه فرمانی مجهز به کلیدهای روشن و خاموش کردن موتور و توقف تیغه ها نیز می باشد که این دستگاه را از نوع دستی متمایز می سازد.

 

 
دستگاه خم ورق گروه صنعتی پویابرش دارای مشخصه های زیر می باشد:
دستگاه خم کن ورق دارای مکانیزم کنترل cnc و nc می باشد.
دستگاه خم کن ورق سه غلطکه است که دو غلتک آن متحرک با حرکت پروانه ای است.
از تجهیزات و قطعات خارجی استفاده شده است.
برای پروفیل و لوله و ... قالب به خصوص دارد.
دستگاه خم ورق اسپریل
قابلیت تغییر ولتاژ موتور
 برای دستگاه APK81  غلطک راهنمای قابل تنظیم در دوجهت است
مجهز به صفحه نمایش دیجیتال
این دستگاه نسبت به نمونه خارجی آن قیمت بسیار مناسبتری دارد.
دستگاه خم کن ورق این شرکت توانایی نورد فرم ها و شکل های نامتقارن را دارد.
 دارای دقت بسیار بالا می باشد.
طراحی خیلی دقیق و استفاده از مواد اولیه بسیار عالی به جهت افزایش طول عمر دستگاه
این دستگاه خم کن ورق دارای سرعتی بسیار بالا و قابلیت کنترل و تنظیم سرعت می باشد.  

 

 

 

 

دستگاه خم ورق و پروفیل