مشخصات دستگاه خم لوله و پروفیل گروه صنعتی پویابرش :

این دستگه دارای مکانیزم کنترل cnc و nc می باشد.
دستگاه خم کن لوله و پروفیل سه غلطکه است که دو غلطک آن متحرک با حرکت پروانه ای است.
از تجهیزات و قطعات خارجی استفاده شده است.
برای پروفیل و لوله و ... قالب به خصوص دارد.
قابلیت تغییر ولتاژ موتور
 برای دستگاه APK81  غلطک راهنمای قابل تنظیم در دوجهت است
مجهز به صفحه نمایش دیجیتال
این دستگاه نسبت به نمونه خارجی آن قیمت بسیار مناسبتری دارد.
دستگاه خم کن لوله و پروفیل این شرکت توانایی نورد فرم ها و شکل های نامتقارن را دارد.
 دارای دقت بسیار بالا می باشد.
طراحی خیلی دقیق و استفاده از مواد اولیه بسیار عالی به جهت افزایش طول عمر دستگاه .
این دستگاه دارای سرعتی بسیار بالا و قابلیت کنترل و تنظیم سرعت می باشد.  

 

خم ورق و پروفیل
خم لوله و پروفیل

 

دستگاه خم لوله و پروفیل تولید شده در این شرکت دارای 3 غلطک متحرک می باشد. داشتن سه غلطک در دستگاه خمکن موجب ایجاد قابلیت بسیار زیادی در خم لوله و پروفیل می شود. دستگاه خم کن پروفیل و لوله که دارای سه غلطک باشد میزان خطای بسیار کمی در خم کردن خواهد داشت. دستگاه تولید شده در این گروه صنعتی هیدرولیک می باشد به این صورت که دو غلطک فوقانی آن هیدرولیک است و به اپراتور دستگاه بسیار کمک میکند تا عملیات خم کردن به راحتی انجام شود.

خمکاری ورق چیست؟

خمکاری به منظور ایجاد فرم مورد نظر بر روی متریال های مختلف می باشد. اصولا برای ایجاد اتصال و یا افزایش مقاومت و تامین شکل و فرم دلخواه ورق را خم کاری میکنند. امروزه ماشین الات زیادی در زمینه خم کردن لوله مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام مشخصه های خاص خود را دارند.

دستگاه خمکن لوله و پروفیل دستی:

این دستگاه دارای فک زیرین و فک رویی و فک خم کننده می باشد که فک رویی توسط پیج و مهره قابل حرکت است و توسط آن پروفیل یا لوله بین دو فک را تنظیم می کنند. فک زیرین بر روی یک پایه قرار دارد. فک خم کننده نیز در اطراف محوری به صورت شعاعی قابل حرکت است و توسط آن لوله مورد نظر خم می شود. در انتهای این فک وزنه ای تعبیه می شود که نیروی وزن فک خم کننده را خنثی می کند. به این وزنه، وزنه تعادل نیز می گویند. غالبا در لبه فک ها تیغه های فولادی نصب می شود که میتوان آنها را برای ایجاد انواع خم ها تعویض کرد.

توسط این دستگاه میتوان ورقهای از جنس آهن و فولادی که کربن کمی دارد را تا حدود 3 میلیمتر خم کرد. همچنین برای ورق های آلومینیومی و آلیاژهای آن تا 6 میلی متر و ورقهای مس و برنج را نیز تا 5 میلی متر خم کاری نمود. در هر صورت دستگاه های دستی نسبت به دستگاه های به روزتر دارای امکانات و توانایی های کمتری هستند.

 

دستگاه خم لوله و ورق برقی

این دستگاه ها نسبت به دستگاه های خم کن دستی کارایی و توانایی بیشتری دارند. خمکن برقی دارای موتور الکتریکی و جعبه دنده معکوس کننده دور است. فک بالایی این دستگاه حرکت خود را از الکتروموتور می گیرد. همچنین صفحه گردان نیز نیروی خود را برای عملیات خم کردن از الکتروموتور می گیرد. دستگاه خم لوله برقی دارای تجهیزات تبدیل و انتقال نیرو می باشد. دستگاه خم کن برقی دارای جعبه فرمانی مجهز به کلیدهای روشن و خاموش کردن موتور و توقف تیغه ها نیز می باشد که این دستگاه را از نوع دستی متمایز می سازد.

 خم لوله و پروفیلخم لوله و پروفیل

 

مقاله نورد ورق هیدرولیک را بخوانید.