دستگاه حکاکی تصاویر روی سنگ

معمولا سنگها یکی از بهترین ابزارها برای حکاکی لیزری هستند که طرح نهایی بخوبی با لیزر روی آن پیاده می شود. طرح نهایی توسط حکاکی لیزری روی سنگ از نمای خاصی برخوردار میباشد. بهترین سنگهای شفاف که بیشترین نتیجه را در اثر حکاکی لیزر دارند معمولا سنگ گرانیت و مرمر و سنگ عقیق می باشد همچنین حک تصویر در این نوع سنگ ها بهترین نتیجه را میدهد.

  دستگاه لیزر حکاکی، اغلب روی سنگ ها به منظور حکاکی لیزر و همچنین برای حکاکی انواع سنگ مانند سنگ قبر، سنگ تزیینی جلوی شومینه، سنگ های یادگاری، سنگ های تزیینی در هتل ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.

حکاکی روی سنگ
حکاکی روی سنگ

 

حکاکی روی سنگ

برای انجام حکاکی لیزری ابتدا تصویر از طریق رایانه به دستگاه ارسال می گردد سپس حکاکی به صورت لایه برداری تا عمق 1 میلیمتر انجام می شود که در نهایت عکسی با کیفیت بالا تحویل گرفته می شود. این دستگاه های حکاکی و برش لیزری تصاویر مختلف را با ظرافت بسیار بالایی بر روی سنگ حکاکی می کنند. برای آگاهی از قیمت دستگاه حکاکی روی سنگ با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

کیفیت حکاکی تصویر به چه عواملی مرتبط است؟

برای ایجاد تصاویر با کیفیت بالاتر غالبا اگر دستگاه وات کمتری داشته باشد، کیفیت بهتری به دست خواهد آمد. این رابطه معکوس می باشد .درواقع با بالارفتن وات دستگاه، دستگاه تصویر بی کیفیت تری می دهد. در واقع سایز و ابعاد دستگاه نیز بر روی کیفیت تصویر تاثیری ندارد و گزینه اصلی درکیفیت، وات دستگاه حکاکی سنگ می باشد.  با بالارفتن وات دستگاه با قدرت بیشتری برش می دهد اما کیفیت پایین خواهد امد. همچنین یک گزینه مهم دیگر در اینجا وجود دارد و آن هم کیفیت عکس ارسالی به دستگاه می باشد. اگر تصویر ارسالی رنگی نباشد و کیفیت نداشته باشد نتیجه کار مطلوب نخواهد بود. میتوان از نرم افزار های کورل و فتوگریو برای ایجاد تصاویر با کیفیت استفاده کرد.