محصولات گروه صنعتی پویا برش

دستگاه نورد

دستگاه نورد

دستگاه برش cnc

دستگاه برش cnc

cnc سنگ

cnc سنگ

برش لیزر

برش لیزر

برش پلاسما cnc

برش پلاسما cnc

واترجت

واترجت

حکاکی چوب

حکاکی چوب

خم ورق

خم ورق

ورق گالوانیزه:

ورق گالوانیزه
ورق گالوانیزه فلزی است که توسط فلزی دیگر با نام روی پوشش دهی شده است . پوشش روی باعث می شود که ورق گالوانیزه در برابر خوردگی و زنگ زدگی بسیار مقاومت بیشتری داشته باشد به همین دلیل پوشش دهی توسط روی برای ورق گالوانیزه بسیار مفید می باشد.

متودهای مختلف گالوانیزاسیون:
گالوانیزه سرد یا الکتریکی: این سیستم بیشتر برای گالوانیزه کردن قطعه هایی از جنس فولاد استفاده می شود و به صورت الکترو شیمیایی عملیات پوشش دهی انجام می شود.
 گالوانیزه گرم : در این متود ورق ها را در روی ذوب شده رها می کنند به این صورت روی تمام سطح فلز را می پوشاند. این پوشش دهی تمام قسمت های فلز را در برابر زنگ زدگی محافظت می کند.

هرچقدر کوتینگ یا پوشش دهی توسط روی در ورق بیشتر باشد آن فلز از مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و زنگ زدگی برخوردار است.
ضخامت پوشش دهی ورق ها به عواملی همچون مدت زمان قرار دادن ورق در روی مذاب شده، سرعت بیرون کشیدن ورق از روی مذاب شده در حین عملیات گالوانیزاسیون، کار سرد انجام شده روی ورق، نحوه ی چربی گیری ورق و بسیاری عوامل دیگر.

ورق های گالوانیزه عموما در حدود 15 تا 70 سال عمر می کنند.ورق گالوانیزه نسبت به فولاد دارای سطح شفاف و زیبایی ست. عملیات گالوانیزه روی ورق معمولاهزینه ی کمتری نسبت به دیگر فلزات دارد. یکی دیگر از مزایای این ورق ها این است که تمام سطح ورق حتی اگر دارای فرورفتگی و سطحی ناهموار باشد توسط فلز روی قابلیت پوشش دهی دارد. این ورق ها غالبا قابلیت جوشکاری بر روی آن را دارند زیرا امکان شکل دهی آسانی دارند.ورق های گالوانیزه را نیز میتوان رنگ آمیزی کرد.
گالوانیزه گرم نسبت به روشی مانند رنگ کردن ورق دارای چندین برابر مقاومت بیشتر نسبت به زنگ زدگی و خوردگی دارد.

ورقهای گالوانیزه چه مصارفی دارند ؟
از ورقهای گالوانیزه میتوان در لوازمی مانند کولر، بخاری ، ماشین رخت شویی، آب گرم کن و ... استفاده کرد.
استفاده در صنعت خودروسازی
صنعت پروفیل و لوله سازی
ساخت کانکس
ساخت مخازن صنعتی، قفسه و ...
ساختمان سازی
سالن صنعتی و سوله
و....


آخرین مقاله های cnc