محصولات گروه صنعتی پویا برش

دستگاه نورد

دستگاه نورد

دستگاه برش cnc

دستگاه برش cnc

cnc سنگ

cnc سنگ

برش لیزر

برش لیزر

برش پلاسما cnc

برش پلاسما cnc

واترجت

واترجت

حکاکی چوب

حکاکی چوب

خم ورق

خم ورق

حکاکی توسط دستگاه سی ان سی cnc

 حکاکی چیست؟


بوجود آوردن نقوش و برجستگی های بر روی متریال های مختلف از جمله فلز، چوب، سنگ و ... را حکاکی می گویند. پیش از این حکاکی توسط دست و ابزاراتی ساده صورت میگرفت. با گذشت زمان و نیاز به سرعت و دقت بیشتر کم کم روش های سنتی جای خود را به دستگاه و ماشین الات داد. از جمله دستگاه های سی ان سی cnc و سیستم های کامپیوتری. حکاکی لیزر نیز یکی از موارد استفاده از دستگاه سی ان سی می باشد.

حکاکی لیزر و دستگاه سی ان سیcnc

برش و حکاکی لیزری سی ان سی cnc
امروزه استفاده از دستگاه های حکاکی و برش لیزر به کمک سیستم رایانه بسیار متداول می باشد. که برای برش لیزر فلزات و حکاکی چوب و ورق استفاده می گردد. با استفاده از دستگاه سی ان سی و به کار بردن علم لیزر، میتوان ورق های فلزی از جنس آهن، استیل  و آلومینیوم و ... را با مهارت بسیار بالا و دقت برش دقیق انجام داد. و اما روش کار چگونه است؟ ابتدا فایل طرح و نقش مورد نظر خود را به صورت فایلی با پسوند اتوکد آماده می کنیم و به کامپیوتر ارسال می نماییم سپس نقشه کشی انجام می شود و فایل به دستگاه انتقال پیدا می کند.با استفاده از برش لیزر و حکاکی کردن کارهای بسیاری میتوان انجام داد از جمله حک کردن شماره و عددها روی ورق های فلزی و یا برش اسم و حروف، سوراخ کردن فلزات، ایجاد نقوش بسیار زیبا و دقیق و ...
دستگاه های سی ان سی انواع مختلفی دارند که نوع و اندازه دستگاه لیزر سی ان سی مشخص کننده ضخامت برش و ابعاد برش می باشد.
با توجه به اینکه دستگاه های سی ان سی یک نوع سیستم کامپیوتری دارند برای انجام عملیات نیاز به اپراتوری می باشد که قادر به خواندن نقشه های اتوکد باشد. این مورد در باره دستگاه پانچ سی ان سی cnc نیز صادق می باشد.

حکاکی لیزر چه مزیت هایی دارد؟
کیفیت محصول نهایی بسیار بالا می باشد نسبت به متودهای دیگر موجود
برش دقیق و ظریف کار
صرفه جویی در زمان و کاهش تایم برای اماده کردن محصول نهایی


آخرین مقاله های cnc