محصولات گروه صنعتی پویا برش

خم لوله و پروفیل

خم لوله و پروفیل

راسته بر

راسته بر

cnc سنگ

cnc سنگ

برش cnc پلاسما

برش cnc پلاسما

برش لیزری

برش لیزری

واترجت

واترجت

دستگاه cnc چوب

دستگاه cnc چوب

نورد ورق

نورد ورق

حکاکی چوب

لیزر میتواند انواع مواد خام را به محصولاتی خاص تبدیل کند. به همین خاطر مشاهده میکنیم که صنعتگران از لیزر بسیار استفاده میکنند. لیزر در کمترین زمان و با دقتی بسیار بالا طرح ها و شکل هایی خاص را بوجود می آورد. اخیرا دستگاه لیزر برای برش و حکاکی انواع چوب مورد استفاده قرار گرفته و باعث ایجاد تحولی بزرگ در صنعت حکاکی چوب شده است.

 

حکاکی چوب

امروزه می‌توان سخت ترین طرح‌ها را بر روی انواع چوب حکاکی کرده و یا برش داد. لیزر این امکان را در اختیار افراد گذاشته تا با تولید طرح های بسیار مختلف، محصولاتی منحصر به فرد داشته باشند. توسط برش لیزری چوب محصولاتی جدید، متنوع و منحصر به فرد و زیبا یا بسیار پیچیده مثل انواع مبلمان چوبی به راحتی قابل ساخت هستند.

امروزه در بسیاری از کشورها جهت حکاکی تصاویر روی انواع چوب، ساخت قاب های تزیینی و بسیاری موارد از دستگاه های حکاکی لیزری استفاده می شود. برای تزیین درب ها، میزها و بوفه های چوبی نیز می توان از روش حکاکی لیزری استفاده کرد. با استفاده از حکاکی چوب میتوان طرح ها و الگوهای پیچیده، متون و عکسها را به راحتی بر روی چوب اجرا کرد. طرح هایی که در حالت عادی به سختی اجرا می گردند، با دستگاه لیزر به راحتی قابل اجرا هستند.

یک طراح با استفاده از لیزر میتواند هر محصولی مانند هدایای تبلیغاتی و کارهای هنری و تزیینی و ... را به سادگی طراحی کند. در روش حکاکی چوب با استفاده از اشعه لیزر به روی مواد، با بالا بردن حرارت آن در نقاط مشخص باعث تبخیر ماده شده و شکل نهایی اجرا میشود.

با این کار برش و حک با دقت و ظرافت بالا بوجود می آید که با هیچ روش دستی و قدیمی قابل اجرا نیست. نتیجه نهایی کار با لیزر محصولی زیبا خواهد بود. با استفاده از لیزر در حکاکی چوب زباله ای تولید نمی شود و این به حداقل می رسد. از آن جایی که اشعه لیزر به جسم مورد نظر تابش پیدا میکند و تماسی ندارند، محصول نهایی کاملا صاف و بی عیب خواهد بود. اما در روشهایی که از چاقو، مقار یا اره و دیگر ابزار ها استفاده می شود معمولا محصول نهایی صاف در نمی آید.

تقریبا هر نوع چوب را می توان با استفاده از دستگاه لیزر، برش زد یا حکاکی کرد. برای برش و حکاکی چوب های نرم مانند چوب کاج نیاز به دستگاه لیزر با قدرت کم است. اما برای کار بر روی چوب های سخت مثل گردو، افرا، زبان گنجشک و ... نیاز به دستگاه لیزر با قدرت بیشتری خواهد بود.

 

ویژگی های منحصر به فرد حکاکی لیزری چوب

  • دقت و ظرافت بسیار بالای برش و حکاکی مواد
  • حکاکی لیزری طرح های بسیار پیچیده و یا دارای ظرافت بسیار
  • سریع آماده شدن محصول نهایی
  • نتیجه کار معمولا صاف است چون هیچ گرد اره و یا زباله ای تولید نمیشود
  • حکاکی با عمق های متفاوت (کم و زیاد)

آخرین مقالات