محصولات گروه صنعتی پویا برش

خم لوله و پروفیل

خم لوله و پروفیل

راسته بر

راسته بر

cnc سنگ

cnc سنگ

برش cnc پلاسما

برش cnc پلاسما

برش لیزری

برش لیزری

واترجت

واترجت

دستگاه cnc چوب

دستگاه cnc چوب

نورد ورق

نورد ورق


پانچ ورق استیل

پانچ ورق استیل
همزمان با پیشرفت در زمینه علم، فناوری و صنعت، در صنایعی که موجب تولید قطعه و ... میگردد نیازهایی بوجود آمد. یکی از این نیازها استفاده از سیستم کنترل عددی یا کامپیوتری می باشد که با بوجود آمدن دستگاه های cnc سی ان سی مرتفع شد. دستگاه های cnc موجب کاهش خطاهای انسانی شد.  دستگاه های برش cnc یکی از اجزا مهم و جدانشدنی در  پروسه ساخت و تولید است. این فاکتور در مورد پانچ نیز صادق می باشد. از جمله پانچ استیل، پانچ آهن و.... . برش سی ان سی یا cnc شامل پهنه ی گسترده ای از اشکال و فرم ها و قطعات می باشد که بعنوان مثال میتوان از پانچ استیل نام برد که به اختصار آن را معرفی خواهیم کرد:


پانچ ورق استیل

پانچ دستگاهی است که برای برش دادن و فرم دادن فلزات از جمله استیل و آهن و آلومینیوم استفاده می گردد که نسبت به نوع دستگاه پانچ کاربرد آن تفاوت پیدا خواهد کرد. یکی از متداول ترین انواع دستگاه پانچ، پانچ سی ان سی یا پانچ cnc می باشد که برای برش و پانچ آهن و کامپوزیت به کار برده می شود. از آنجا که ورقهای استیل قیمت بالایی دارند به همین خاطر باید از دستگاهی استفاده کرد که میزان خطای برش را کاهش دهد و موجب کمترین دورریز در قطعه شود. برای اینکه پروسه پانچ بر روی یک ورق انجام شود ابتدا طرح اولیه فرم مورد نظر را در نرم افزار مربوطه پیاده سازی می کنیم سپس فایل را به دستگاه منتقل می نماییم. درنهایت عملیات پانچ و برش روی ورق انجام می شود. پس از اینکه ورق استیل پانچ شد آن را برای عملیاتی دیگر مثل خم کردن و جوش حاضر می کنیم. دستگاه های پانچ معمولا مزایای زیادی دارند از جمله داشتن سرعت بسیار بالا و تولید اشکال منظم مانند مربع و لوزی و ...
از نقاط ضعف دستگاه های پانچ cnc عدم برش دقیق اشکال بسیار پیچیده، محدود بودن در ضخامت بالای ورق و استفاده از سنبه و ماتریس است.


آخرین مقالات