محصولات گروه صنعتی پویا برش

دستگاه نورد

دستگاه نورد

دستگاه برش cnc

دستگاه برش cnc

cnc سنگ

cnc سنگ

برش لیزر

برش لیزر

برش پلاسما cnc

برش پلاسما cnc

واترجت

واترجت

حکاکی چوب

حکاکی چوب

خم ورق

خم ورق

پانچ cnc ورق چگونه انجام می شود؟
جهت سفارش دستگاه پانچ cnc با ما تماس بگیرید

کاربردهای دستگاه پانچ ورق یا پانچ cnc

تعریف ورق پانچ شده:
پروسه پانچ بر روی ورق فلزی را عملیات پانچ گویند. در این عملیات یک ورق فلزی را در زیر دستگاه پرس پانچ قرار می دهیم. دستگاه پانچ به ورق فلزی فشار وارد میکند و این خود باعث ایجاد حفره و سوراخ هایی در ورق میگردد و قسمت های اضافی که مدنظر ما نیست از زیر ورق خارج می شوند. در نهایت یک ورق پانچ شده مشبک شکل به وجود می آید.
این ورق فلزی میتواند گالوانیزه یا ورق روغنی و یا ورق سیاه و یا استیل باشد. ورق های پانچ شده کاربردهای متفاوتی دارند و در اشکال مختلف در بازار یافت می شوند.
شکل مشبکی که در نتیجه کار حاصل می شود میتواند شامل سوارخ های دایره ای یا مربع باشد. گاها ممکن است طرح و نقشه شکل مورد نظر دارای اشکال هندسی پیچیده تری باشد که این امر باعث می شود از دستگاه های پانچ متعددی استفاده کنیم.


دستگاه پانچ ورق فلزی CNC

در دستگاه پانچ cnc ورق فلزی مورد نظر در محور افقی حرکت می کند و در زیر دستگاه پانچ قرار می گیرد که باعث می شود پانچ به صورتی بسیار دقیق انجام شود. عملیات پانچ می تواند به منظور تولید قطعات صنعتی و یا فرم ها و شکل های تزیینی خاص انجام شود. همچنین میتوان به وسیله دستگاه پانچ cnc انواع سوراخ ها با سرعت بسیار بالا را تولید کرد. دستگاه پانچ cnc توسط سیستم رایانه دستورات خود را دریافت می کند  و نتیجه نهایی را به ما می دهد.


کاربرد های ورق پانچ شده چیست؟
ورق فلزی که توسط دستگاه پانچ cnc پانچ می شود در صنایع مختلفی کاربرد دارد مثلا در بخش معماری می توان برای ساختن سقف و یا پارتیشن، حفاظ و .... به کار برد. در زیر چند نمونه از کاربرد ورق پانچ شده را میتوانید ببینید:
برش cnc روی درب ویلا

 

برش  cnc روی درب cnc روی راه پله
از ورق های پانچ شده توسط دستگاه cnc میتوان برای روکش تهویه ساختمان، سقف آسانسور و درب منازل ، درب ویلا و پارکینگ و انبار و ... استفاده کرد.

کاربرد ورق پانچ شده در صنایع غذایی و نوشیدنی:
ورق فلزی که توسط دستگاه پانچ cnc پانچ می شود برای ساخت ماشین آلات خشک کننده میوه ها و خشکبار، ماشین آلات بسته بندی دانه های حبوبات، قالب بندی کردن لبنیات، صنایع شیلات و آبزیان و... کاربرد دارد.

کاربرد ورق پانچ شده در صنایع شیمیایی و تولید انرژی:
ورق پانچ شده توسط cnc برای تولید انرژی هسته کاربرد دارد. مثلا برای ساخت فیلتر، سبدهای ماشین خشک کن، صفحه های شست و شو دادن زغال سنگ، خالص کننده گازها و ....

کاربرد ورق پانچ شده توسط دستگاه پانچ cnc در خودروسازی:
استفاده از ورق فلزی پانچ شده برای شبکه تهویه، موتور تهویه تراکتور و فیلتر روغن و ....

محوطه سازی و  شهرسازی:
استفاده از ورق های فلزی مشبک برای ایستگاه های اتوبوس،  مبلمان های شهری در پارک ها و فضای سبزها، حفاظ و دیوار های جداکننده در باشگاه های ورزشی و ....

تاریخچه استفاده از ورق های فلزی پانچ شده و مشبک
استفاده از ورق های مشبک پانچ شده تقریبا حدود 160 سال می باشد که رواج پیدا کرده است. در آن زمان از ورق های مشبک برای غربال کردن زغال سنگ استفاده می کردند. کارگران معادن به وسیله روش های سنتی و استفاده از دستهای خود ورق های فلزی را سوراخ میکردند . کم کم به علت مشکل بودن این کار از روشهای جدید استفاده شد. که باعث شد دستگاهی ساخته شود که شامل سوزن هایی بود که در ردیف هایی در کنار هم قرار داشتند و باعث ایجاد سوراخ هایی در سطح فلزات می شدند.
به مرور زمان این دستگاه نیز جای خود را به دستگاه های پرس پانچ، پانچ cnc و لیزر برای سوراخ کاری داد. استفاده از دستگاه های جدید پانچ cnc کار پانچ فلزات را با سرعت و دقت بالایی نسبت به دستگاه های قدیمی دیگر انجام می دهد.
 

یک ویدیو در ارتباط با نحوه کار دستگاه پانچ cnc تماشا کنید:

پانچ ورق با دستگاه بانچ cnc

برای ساخت تجهیزات مختلف ما نیاز به شکل دهی فلزات داریم که این نیاز توسط پانچ کردن ورق های فلزی و آهن توسط دستگاه cnc (سی ان سی) مرتفع می گردد. گروه صنعتی پویابرش با داشتن با کیفیت ترین و به روز ترین دستگاه های پانچ cnc و خدمات سی ان سی قادر است به شما بهترین خدمات را ارائه کند.

دستگاه پانچ cnc سی ان سی


دستگاه پانچ cnc یا پانچ سی ان سی یک مجموعه کامل است که شامل قسمت های مکانیکی و کامپیوتری می باشد. در بخش کامپیوتری نرم افزارهای اولیه ای وجود دارد که در ساخت اولیه دستگاه در آن تعبیه شده است. برنامه هایی که ما برای دستگاه تعریف می نماییم به بخش های مکانیکی پانچ cnc میرود و در آن واحد برای دو بخش فعال و پروسه اجرا شروع می شود.
برای خنک کردن دستگاه پانچ cnc از روغن های هیدرولیکی استفاده می کنیم. منتها باید مراقب میزان سنج روغن باشیم تا عمر دستگاه پانچ cnc افزایش یابد. جعبه روغن مخصوص خنک کردن در پشت دستگاه پانچ cnc و جعبه روغن روان کننده در جلوی دستگاه پانچ cnc قرار دارد. توصیه می شود از روغن های هیدرولیکی 50 به بالا استفاده گردد. به هنگام خرید روغن باید اطلاعات کافی در مورد دستگاه پانچ cnc  داشته باشیم زیرا هر دستگاه با دستگاه دیگر فرق دارد.  پانچ cnc  معمولا با برق 3 فاز کار میکند. یکی از فاکتورهایی که باعث سرعت بخشیدن و حرکت می شود باد است.

پانچ cnc
 همه دستگاه های پانچ cnc و برش به این فاکتور نیاز مند هستند. و میزان آن به حجم مصرف شده دستگاه وابسته است.  برای انجام عمل پانچ باید کمپرسور یا پمپ باد تعبیه شود. برای کاهش مصرف برق بهتر است از مخزن ذخیره کننده هوا استفاده شود. همچنین ما نیازمند به یک سیستم رایانه هستیم که بعد از طراحی نقشه های مورد نظر به محیط نرم افزاری پانچ انتقال داده و سپس به خود دستگاه پانچ cnc  ارسال کنیم.
در دستگاه پانچ cnc در بخش جلوی آن اهرم های حرکتی موجود هستند که در تمام دستگاه ها ثابت هستند. روی آن ساچمه هایی وجود دارد که به هنگام حرکت قطعه کار، سهولت حاصل شود. پانچ cnc  به شکلی کار میکند که هنگام پانچ کاری، به ورق میزکار صدمه ای وارد نشود. همینطور در بخش پشت میزکار پانچ cnc  ، یک ریل موجود است که محل قرار گیری کاتریج و سمبه و ماتریس و ورق گیرها است. ورق گیرها یا همان کلمپ از دو تا سه تا مغیر هستند. کلمپ ها زبانه ای دارند که به هنگام باز و بسته شدن، ورق را میگیرند تا در محل ثابت بماند و حرکت نکند. عمل باز و بسته شدن  کلمپ ها میتواند دستی باشد که توسط اهرم صورت میگیرد و میتواند به صورت اتوماتیک انجام شود.
در تمام دستگاه های لیزر و پانچ cnc  و دستگاه خم ، یک قطع کن اضطراری وجود دارد تا اپراتور دستگاه بتواند در صورت لزوم دستگاه ها را در زمان ضرورت خاموش کند. همین طور در بخش جلویی پانچ cnc یک هد وجود دارد که قسمت اصلی در انجام کار پانچ می باشد. سمبه و ماتریس هر قسمت به صورت جداگانه در داخل هد وجود دارد. دستگاه پانچ cnc با توجه به برنامه از پیش تعریف شده برای اجرا، سمبه و ماتریس ها را عوض میکند. این زمان تعویض چیزی حدود ده ثانیه میباشد. هد دستگاه پانچ cnc  با توجه به اینکه میتواند 360 درجه چرخش پیدا کند، قادر است پانچ و برش را در تمام زاویه ها و درجه ها انجام دهد.لازم به ذکر است دقت دستگاه پانچ cnc بسیار بالا است.


پانچ  استیل

پانچ ورق
همزمان با پیشرفت در زمینه علم و فناوری و صنعت، در صنعت هایی که موجب تولید قطعه و ... میگردد نیازهایی بوجود آمد. یکی از این نیازها استفاده از سیستم کنترل عددی یا کامپیوتری می باشد که با بوجود آمدن دستگاه های cnc سی ان سی مرتفع شد. دستگاه های cnc سی ان سی موجب کاهش خطاهای انسانی شد.  دستگاه های برش cnc یکی از اجزا مهم و جدانشدنی در  پروسه ساخت و تولید است. این فاکتور در مورد پانچ نیز صادق می باشد. از جمله پانچ استیل، پانچ آهن و.... . برش سی ان سی  یا cnc شامل پهنه ی گسترده ای از اشکال و فرم ها و قطعات می باشد که بعنوان مثال میتوان از پانچ استیل نام برد که به اختصار آن را معرفی خواهیم کرد:


پانچ ورق استیل

پانچ دستگاهی است که برای برش دادن و فرم دادن فلزات از جمله استیل و آهن و آلومینیوم استفاده می گردد که نسبت به نوع دستگاه پانچ کاربرد آن تفاوت پیداخواهد کرد. یکی از متداول ترین انواع دستگاه پانچ ، پانچ سی ان سی یا پانچ cnc می باشد که برای برش و پانچ آهن و کامپوزیت به کار برده می شود. از آنجا که ورقهای استیل قیمت بالایی دارند به همین خاطر باید از دستگاهی استفاده کرد که میزان خطای برش را کاهش دهد و موجب کمترین دورریز در قطعه شود. برای اینکه پروسه پانچ بر روی یک ورق انجام شود ابتدا طرح اولیه فرم مورد نظر را در نرم افزار مربوطه پیاده سازی می کنیم سپس فایل را به دستگاه منتقل می نماییم سپس عملیات پانچ و برش روی ورق انجام می شود. پس از اینکه ورق استیل پانچ شد آن را برای عملیاتی دیگر مثل خم کردن و جوش حاضر می کنیم. دستگاه های پانچ معمولا مزایای زیادی دارند از جمله داشتن سرعت بسیار بالا و تولید اشکال منظم مانند مربع و لوزی و ...
از نقاط ضعف دستگاه های پانچ cnc عدم برش دقیق اشکال بسیار پیچیده، محدود بودن در ضخامت بالای ورق و استفاده از سنبه و ماتریس است.

گروه صنعتی پویابرش سازنده انواع دستگاه های پانچ cnc (پانچ سی ان سی)، دستگاه برش لیزری فلزات، دستگاه برش cnc، دستگاه برش cnc پلاسما، برش cncهواگاز، برش واترجت، راسته بر، همچنین سازنده دستگاه های نورد، خم ورق،  cnc سنگ، دستگاه حکاکی چوب، دستگاه دریل cnc و تمامی دستگاه های برش cnc می باشد . جهت اطلاع از قیمت ها با شماره تلفن 09133130096 تماس حاصل فرمایید.


پانچ آهن (پانچ cnc آهن) چگونه انجام می شود؟


یکی دیگر از فرآیندهای ساخت و تولید عملیات پانچینگ یا به اصطلاح پانچ کردن (punching) می باشد. در واقع پانچ  آهن یا پانچ فلزات یک نوع  عملیات برش کاری به سبک مکانیکی است.
به صورتی که با ابزارهایی مانند سنبه میتوان اشکال مختلفی را برش داد. در این پروسه سنبه در نقش متریال مورد استفاده و ماتریس مکمل بعنوان بلانکینگ به کار برده می شود. در پانچ آهن و پانچ فلزات نیرویی توسط سنبه به آهن وارد می شود و به این شکل آهن پانچ می شود. در این روش برش میتواند شیار یا سوراخ یا اشکال دیگر باشد. بر اثر نیروی وارد شده بر فلز و غالب شدن استحکام برشی قطعه کار بخشی از ورق از آهن اصلی جدا می گردد. یک آیتم مهم در پانچ آهن نوع جنس و میزان ضخامت آن است.  تمام موارد ذکر شده به تیراژ ورق بستگی دارد. هرچقدر ضخامت فلز بیشتر شود نیاز به نیروی برش بیشتری برای پانچ کردن آن است.

پانچ cnc آهن

خدمات پانچ  آهن با CNC

در دنیای امروز با گذشت زمان استفاده از دستگاه cnc رو به افزایش است. به همین شکل نیز استفاده از دستگاه پانچ cnc نیز رو به افزایش است. مخصوصا در بخش های خدمات ورق کاری و یا برش کاری های نامتعارف دستگاه پانچ cnc بسیار کاربرد دارد.
پانچ کردن فلز با استفاده از دستگاه cnc (پانچ سی ان سی) در واقع نوعی اقتباس از پروسه پرسکاری می باشد که در اینجا به شکلی اتوماتیک انجام می شود.  دستگاه های پانچ cnc با محورهای مختلفی عمل می کنند. نوع بسیار متداول دستگاه پانچ cnc در راستای محور x و y حرکت می کند. برای مثال گاها قطعه ای که از ورق پانچ شده فلز آهن جدا می گردد به عنوان قطعه کار حساب می شود و گاهی نیز طراحی های ورق جدا شده از ورق اصلی پانچ شده قطعه کار به حساب می آید.
پانچ cnc فلزات در گروه صنعتی پویابرش با استفاده از بهترین دستگاه های حال حاضر کشور انجام می گیرد. نتیجه حاصل از پانچ cnc بر روی آهن و ... در این مجموعه بسیار عالی می باشد. همشهریان و هم وطنان عزیز با استفاده از شماره تلفن های ما میتوانند درخواست خود را ثبت نمایند.

آخرین مقاله های cnc