محصولات گروه صنعتی پویا برش

دستگاه نورد

دستگاه نورد

دستگاه برش cnc

دستگاه برش cnc

cnc سنگ

cnc سنگ

برش لیزر

برش لیزر

برش پلاسما cnc

برش پلاسما cnc

واترجت

واترجت

حکاکی چوب

حکاکی چوب

خم ورق

خم ورق

تاریخچه 7000 ساله صنعت حجاری و برش سنگ در ایران

تاریخچه استفاده از سنگ در ایران بیشتر از 12هزار سال می باشد که سابقه برش سنگرا میتوانیم از کاخ ها و بناهای تاریخی قدیمی ایران برآورد کرد. تخت جمشید، پاسارگاد و بسیاری از بناهای دیگر ایران حکایت از قدمت استفاده از برش سنگ در ساخت بناها را دارد.

زمانیکه سنگ تراشان با ابزارهای اولیه خود در حال تلاش برای ساخت تخت جمشید بودند هرگز این فکر را نمی کردند که در آینده صنعت آنها نام ایران را به گوش جهانیان برساند. امروزه صنعت سنگ ایران جایگاه چهارم را در تولیدکسب کرده است و انواع سنگ های ایرانی در برج های کشورهای مختلف دیده می شود.

برش سنگ در ایران به مدت ها قبل از تاریخ میلاد با ساختن ابزارآلاتی برای شکار حیوان ها و ... وجود داشته است و کم کم به اوج خود رسید. تاریخچه صنعت سنگ در کشورمان به 4500 سال پیش از میلاد مسیح می رسد. حفاری هایی که در تپه یحیی واقع در کرمان صورت گرفته نشانگر این است که در آن زمان اشیا مختلف تزیینی با تراش سنگ از سنگ سبز در کرمان صورت می گرفته است.

در ایران قدیم از برش سنگ و سنگ تراشی بیشتر برای ساخت ابزارالات جنگی و شکار و کشاورزی استفاده می شده است که این موضوع را با بررسی هایی که در شهر بهشهر صورت گرفته است، ثابت نموده ایم.

 پدر صنعت سنگ ایران قنبر رحیمی، معروف به ارباب قنبر

اقای قنبر رحیمی به خاطر خدمت های بزرگی که در صنعت سنگ به ایران نموده است لقب پدر صنعت سنگ را گرفته است. وی متولد برخوار ومیمه اصفهان می باشد وکاشف معادن بسیار بزرگ مانند عباس اباد، آتشکوه و... است . ایشان از این معادن سنگ های تراورتن و جوشقان را اهدا نمودند برای ساخت برج آزادی . همچنین ایشان کمک کردند برای ساخت بناهایی مثل بیمارستان و مدرسه در محلات . مجسمه ایشان در ایتالیا به عنوان پدر صنعت سنگ ایران ساخته شده است.

 

تاریخچه صنعت سنگ در ایران

اولین دستگاه برش سنگ که نوعی دستگاه دارای تیغه آهنی بود برای ساختن کاخ مرمر در سال 1307 ساخته شد. این اره با پودر سیلیس ساخته شده به همین علت به آن اره گلی می گفتند که همزمان با ساخت آن ساختمان دادگستری تهران نیز دستگاهی مشابه ساخت.

اولین کارخانه سنگ بری در ایران در سال 1317 در مشهد ساخته شد و در سال 1318 به بهره برداری رسید. شخصی به نام گلداشمیت به همراه شریک خود در تهران اره جدیدی را ساخت . همزمان کارخانه نازی اباد اره خانه خود را تا یازده دستگاه افزایش داد که سنگ های حرم امام حسین و مسجد ارگ تهران از محصولات این کارخانه می باشد.

یک واحد سنگبری در سال 1327 در 17 شهریور تهران راه اندازی شد.

یک دستگاه فرز ایرانی در سال 1328 ساخته شد و در سال 1332 یک دستگاه ساب ایرانی نیز در این کارخانه ساخته شد.

در تمام کارگاه های سنگ بری، خارج کردن سنگ از کامیون ها بوسیله دیلم انجام می گرفت اما در سال 1340 یکی از کارخانه های سنگ بری یک دستگاه  جرثقیل دروازه ای به ایران وارد کرد.

اولین اره ۶۰ تیغه ای کوارتز خارجی که از پودر کوارتز استفاده می نمود،در سال 1340 مورد بهره برداری قرار گرفت.

تولید سنگ تا سال 1345 به همین روش ادامه داشت. بعد از آن اولین اره سنگ بری از خارج از کشور تهیه شد و به این ترتیب راه برای تولید سنگ بازتر شد. ولی در کشورهای دیگر، حدود 20 سال بعد نیز برای برش سنگ از روش های دیگر استفاده میشد.

 برای تهیه دستگاه برش سنگ، cnc سنگ و دیگر دستگاه های برش cnc با شماره تماس 09133130096 تماس حاصل فرمایید.

در ساخت یک ساختمان یا بنا، سنگ نما کاربرد ویژه ای دارد. سنگ نما در زیبایی و لوکس بودن بنا تاثیر بسزایی دارد. غالبا از نماهای مختلفی مثل کامپوزیت، شیشه، نمای چوب یا نمای سنگ در نمای ساختمان استفاده میشود. در این مقاله قصد داریم در مورد نمای سنگی و حکاکی روی سنگ نما سخن بگوییم. در اینجا با انواع سنگ نما آشنا می شویم:

 

حکاکی روی سنگ نما
حکاکی روی سنگ نما

 

انواع سنگ نما کدامند؟

1- سنگ گرانیت:سنگ گراینت یا خارا از انواع سنگ آذرین بحساب می آید. این سنگ به رنگهای خاکستری تیره و سیاه وجود دارد. رنگ این سنگ به کانی های موجود در آن مرتبط است. گرانیت به دلیل مقاومت و سختی زیادش جزو سنگهای محبوب در ساختمان سازی می باشد.  هزینه های برش سنگ توسط دستگاه روی گرانیت به مراتب نسبت به سنگهای خانواده آهنگی بیشتر است و دارای طول عمر و ماندگاری بیشتری است.

2-سنگ تراورتن: تراورتن نوعی سنگ رسوبی آهکی است که در غارهای آهکی و چشمه های آب گرم توسط ته نشین شدن کربنات سدیم تشکیل می شود. در رنگهای مختلفی مانند سفید، قرمز و خاکستری و ... در طبیعت یافت می شود. طیف رنگ این سنگ موجب می شود اشخاص با هر سلیقه ای بتوانند از این سنگ در نمای ساختمانی و کارهای دیگر استفاده فراوان بکنند. با بالارفتن میزان روشنی این سنگ در می یابیم سنگ از کیفیت بیشتر برخوردار است و میتوان گفت ناخالصی کمتری دارد.


3- سنگ دهبید: سنگ دهبید نوعی مرمریت است که از معدنی در شهرستان خرم بید(ده بید)  استان فارس استخراج می شود. سنگ مرمریت دارای اسحتکام زیادی می باشد.غالبا در رنگ کرم روشن تا نسکافه ای وجود دارد. سنگ دهبید دارای طول عمر بسیار بالایی می باشد.این سنگ معمولا در کف سازی ساختمان ها کاربرد فراروان دارد. سنگ دهبید در نمای داخلی هتل ها و ساختمان ها استفاده می شود.


4-سنگ آنتیک: سنگ آنیتک معمولا از کنار هم قرار گرفتن تکه سنگهای تراورتن یا مرمریت بوجود می آید. سنگهای مرمریت یا تراورتن ممکن است در زمان خارج شدن از معدن دچار شکسته شدن، گردند. این تکه های شکسته شده توسط موادی به هم چسبیده می شوند. سازندگان و طراحان از این مساله به نفع ساخت نماهای زیبا برای ساختمان ها استفاده کرده اند. سنگ های آنتیک در نماهای ساختمانی و ساخت کفپوش ها و اماکن مختلف مورد استفاده اند.

و انواع سنگ دیگر....

حکاکی روی سنگ نما و انواع سنگها توسط دستگاه cnc سنگ سه محور امکان پذیر می باشد. در زیر نمونه های از حکاکی روی سنگ برای مصارف مختلف مانند سرستون، ستون و ... را مشاهده میکنید. این دستگاه در مجموعه پویابرش طراحی و ساخته می شود.

 

حکاکی روی ستون

سنگی که برای نمای ساختمان استفاده می شود دارای چه مشخصاتی باشد؟

 

 1. سنگهای مورد استفاده در نما باید کاملا سالم و بی عیب مانند پوسیدگی باشند.
 2. این سنگها نباید دارای رگه و هوازدگی که در اثر عوامل مختلفی مانند هوازدگی و عوامل دیگر است، باشند.
 3. این سنگها نباید شیار و ترک و نواقصی مانند حفره و سوراخ و ... باشند.
 4. کناره ها و گوشه ها و کل سنگ نباید دارای لب پریدگی و شکستگی باشد.
 5. سنگهای نما چون اصولا در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین باید در مقابل باران، هوای سرد وگرم، عوامل دیگر مثل نور و و... مقاومت لازم را داشته باشند.
 6. اگر سنگ نما در فضاهای اسیدی استفاده شود نباید دارای نوارهای کربن دار باشد. سنگ نما باید بافتی یکنواخت باشد. هرچه کیفیت سنگ بهتر و بالاتر باشد و میزان خالص بودن سنگ بالا باشد از عمر و دوام بیشتری برخوردار است.
 7. سنگ نما در مقابل هوای بسیار سرد و اماکنی که برف و باران می بارد، باید دارای مقاومت واستحکام باشد.
 8. سنگ باید دارای سختی بیشتر از3 باشد.

 

کاربردهای حکاکی سنگ در نما و ....چیست؟

 • ساخت گلدان های تزیینی در سایزهای مختلف
 • ساخت آبنما
 • تزئینات سنگی
 • پایه ستون
 • سرستون
 • تاج
 • روشویی سنگی(مرمر، کاسه ای و ...)
 • شومینه سنگی
 • صراحی سنگ
 • ظروف سنگی
 • کتیبه
 • نرده سنگی
 • معرق
 • مجسمه های سنگی

 

 

حکاکی روی سنگ نما

 

 

 

 

cnc سنگ یک دستگاه برای انجام برش و حکاکی روی سنگ می باشد.  cnc سنگ کاربردهای فراوانی در اماکن مختلف دارد. از جمله کاربرد cnc سنگ در معادن سنگبری، برش سنگ مزار، برش سنگ های تزیینی ساختمانی، سنگ شومینه، حکاکی تصویر روی سنگ ها و...
برای خرید و سفارش یک دستگاه سی ان سی سنگ باید ابعاد دستگاه مورد نظر را دانست. این دستگاه در سطوح مختلف کیفیت ساخته می شوند.
پس از ساخت دستگاه سی ان سی سنگ چنانچه مشتری بخواهد، دستگاه توسط شرکت برای ایشان نصب می گردد.
پس از نصب دستگاه،  به اپراتور و شخص مورد نظر آموزشهایی مبنی بر کار با دستگاه داده می شود. آموزش کار با دستگاه برش سنگ و استفاده اپلیکیشن یا نرم افزار آن و همچنین اطلاعاتی در مورد نگهداری از دستگاه برش سنگ داده می شود.

 آیا دستگاه سی ان سی سنگ پویابرش گارانتی و ضمانت نامه دارد؟
دستگاه برش سنگی که در این مجموعه ساخته می شود، با بهترین کیفیت ممکن و دارای یک سال گارانتی می باشد.
این دستگاه ها همچنین دارای خدمات پس از فروش هستند.
 دستگاه cnc سنگ تولید شده در گروه صنعتی پویابرش دارای تمام فاکتورهای کیفی مورد تایید اتحادیه اروپا می باشد. برای خرید دستگاه برش سنگ به صورت نقد یا اقساط با تلفن های شرکت تماس حاصل کنید.

یک ویدیو در ارتباط با دستگاه cnc سنگ تماشا کنید


 دستگاه cnc سنگ چه کاربردهایی دارد؟


این دستگاه ها برای برش و حکاکی سنگ استفاده می شوند. برش سنگ های مرمر برای ساختمان ها، سنگ گرانیت و بسیاری سنگهای دیگر توسط این دستگاه امکان پذیر است. حکاکی سنگ، حکاکی متون مختلف، اشکال و حاشیه زنی های متفاوت بر روی  سنگ قبر و ... از دیگر کاربردهای دستگاه برش سنگ است. همچنین حکاکی آرم و لوگو روی سنگ و فلز که از رایج ترین کاربردهای این دستگاه است و امروزه بسیار متداول شده است. استفاده در برش آهن و فولاد و مس، آلومینیوم، چوب، پلکسی گلاس و ام دی اف و ....
 
دستگاه برش سنگ دارای چه مشخصاتی می باشد؟
دستگاه Cnc سنگ سه محور است.
بدنه دستگاه فولادی می باشد.
دارای سیستم خنک کننده.
استفاده از نرم افزارهای سه بعدی امکان پذیراست.
دارای محورهای ضد آب
ده سال خدمات پس از فروش و ضمانت کالا


دستگاه برش سنگ

کسب در آمد از طریق دستگاه cnc سنگ

cnc سنگ میتواند به ایجاد یک  کسب و کار خانگی یا بزرگ بسیار کمک کند. اگر دارای سرمایه کمی هستید پیشنهاد میشود یک دستگاه سی ان سی سنگ کوچک خریداری کنید. در بخشهایی مثل ساخت لوازم کادویی و هدیه فعالیت کنید. مثلا وسایل تزیینی منزل که بسیار طرفدار دارد. استفاده از سنگهای زیبا در این کسب و کار بسیار بازدهی خوبی دارد. یا میتوانید کار حکاکی روی سنگهای تزیینی را انجام دهید. ولی اگر سرمایه بیشتری دارید بهتر است یک دستگاه سی ان سی سنگ بزرگتر تهیه کنید. این دستگاه بزرگتر میتواند کار طراحی وحکاکی روی سنگ قبر را انجام دهد. این روزها این کار بسیار رواج پیدا کرده است. کار حکاکی روی سنگ قبر خواهان زیادی دارد. شما میتوانید یک کارگاه بزرگ راه اندازی کنید. در محل هایی که کار فروش سنگ انجام می دهند. یا حتی در نزدیکی یک آرامستان این کار را انجام دهید. خوشبختانه این کار بازار بسیار خوبی دارد. این ایده میتواند برای شما بسیار پول ساز باشد.ساخت تابلوهای سنگی کوچک و بزرگ نیز ایده بسیار خوبی است.

cnc سنگ
cnc سنگ

 

 • کاربردهای دستگاه برش cnc دیسکی:

ا

 • برش cnc دیسکی در دکوراسیون داخلی مانند ساخت کابینت، میز، بوفه، ساعت، دیوارهای جدا کننده، سیسمونی کودک و ... کاربرد بسیاری دارد.
 • برش cnc دیسکی در رابطه با دکوراسیون نمایشگاهی و اداری مانند بانک هاو غرفه های نمایشگاهها و ... کاربرد دارد.
 • ساخت تابلو مانند منبت کاری، معرق کاری و .... از طریق برش cnc دیسکی انجام میگیرد.
 • برش cnc دیسکی  در ساخت درب و پنجره، کمد دیواری، لوستر ها، راه پله، و.... به کار گرفته می شود.
 • برش و شیار زنی انواع کامپوزیت 
 • برش cnc دیسکی  در ساخت ماکت، مدل سازی، هدایای تبلیغاتی و.... همچنین کاربرد دارد.

 

 

برش cncسنگ

برش cncپلاسما

خم ورق

نورد لوله

واترجت

برش cnc هواگاز

برش cnc دیسکی

دستگاه cnc چوب

دستگاه پانچ

پانچ cnc

دریل cnc

حکاکی چوب

 

آخرین مقاله های cnc