محصولات گروه صنعتی پویا برش

دستگاه نورد

دستگاه نورد

دستگاه برش cnc

دستگاه برش cnc

cnc سنگ

cnc سنگ

برش لیزر

برش لیزر

برش پلاسما cnc

برش پلاسما cnc

واترجت

واترجت

حکاکی چوب

حکاکی چوب

خم ورق

خم ورق

نورد چیست؟

نورد یا به اصطلاح ROLLING متودی بسیار کارآمد برای فرم دادن به برخی مواد است. این فرایند از طریق رد شدن از میان غلتک های دستگاه نورد صورت می گیرد. تیرآهن و نبشی توسط دستگاه های نورد به وجود می آیند.

 

پروسه  نورد

در حقیقت از دستگاه نورد به منظور شکل دهی به ورق های فلزی و ... استفاده می شود. غالبا از دستگاه نورد برای تولید میلگرد، نبشی و ورق استفاده می شود. زمانیکه پروسه تغییر شکل دهی تمام شد محصول به دست آمده برش داده می شود. این عمل یا توسط قیچی گیوتین صورت می گیرد و یا اینکه میتوان از اره استفاده کرد.
برای گرم کاری و یا سردکاری برخی از فلزات از دستگاه نورد استفاده می شود. از دستگاه نورد برای شکل دهی به فلزات به صورت ورق های خیلی نازک و یا با عرض  حتی 4 متر استفاده می شود.

تقسیم بندی دستگاه نورد:
دو نوع دستگاه نورد موجود می باشد: نورد سرد و نورد گرم. قابلیت تغییر فرم فلز در دستگاه نورد گرم بسیار بالا می باشد. به همین خاطر نیروی بسیار زیادی در این نوع نورد نیاز است. در نورد گرم فلز یا سطح مورد نظر به درجه حرارتی در حدود 1000 درجه سانتی گراد می رسد و از بین غلتک ها عبور داده می شود. گاها درجه حرارت به بیش از 1000 درجه نیز می رسد. سپس مقطع به طور تدریجی کم می شود و فلز به فرم دلخواه ما می رسد. نورد 2 غلطکه، نورد 3 غلطکه و نورد 4 غلطکه در بازار موجود می باتفاوت نورد سرد با گرم در درجه حرارت وارده می باشد که در نورد سرد معمولا نهایتا تا 200 درجه سانتی گراد می رسد.


تفاوت نورد سرد با نورد گرم:

در نورد گرم معمولا پوشش اکسیدی وجود دارد اما در نورد سرد سطح تمیز تر و بهتری خواهیم داشت. در نورد سرد معمولا عملیات روغن کاری ساده تر است.

انواع دستگاه نورد:
نورد پیوسته:
اگر محصولات با تیراژ بالایی قرار بر نورد شدن داشته باشد از نورد پیوسته استفاده می شود. میزان ماده ای که از میان غلتک عبور می کند به یک اندازه است . اگر محصول نهایی دارای سطح مقطع کوچک باشد سرعت غلتک پایین می آید و بلعکس. به این صورت ضخامت حاصله قابل کنترل است. غالبا از نورد پیوسته برای تولید میلگرد استفاده می شود.

نورد حلقه‌ای
در نورد حلقه ای، غلتکی که در خارج قرار دارد سرعت را کنترل میکند و نیرو را وارد میکند اما غلتک درونی فقط گردش انجام می دهد. به این صورت ضخامت کم می شود. از نورد حلقه ای غالبا برای صنایع هواپیمایی، لوله کشی ها، مخازن و.... استفاده می شود.


نورد رزوه:
از نورد رزوه برای ساخت چرخ دنده استفاده می شود و یکی از انواع نورد سرد می باشد.

تاریخچه نورد

دستگاه نورد
در ابتدا استفاده از نورد به صورت دو غلتک از جنس چدن بود که فلزاتی مانند سرب را نورد می کرد. در واقع نظریه ساخت غلتک برای کاهش ضخامت فلزات در قرن هفدهم میلادی به وجود آمد. در آن زمان نیروی لازم برای گردش غلتک ها توسط حیواناتی مانند اسب فراهم می شد.
استفاده از نورد با غلتک های بزرگ نیروی بسیار زیادی نیاز داشت به همین خاطر این ایده بوجود آمد که از نورد با غلتک های کوچک استفاده شود که نیروی کمتری نیاز داشت. به همین خاطر نوردهایی بوجود آمد که غلتک های کوچکتری داشتند اما توسط غلتک های بزرگتر حمایت می شدند. که به این نوع دستگاه ها، قفسه ی چهار غلتکه می گفتند.
در زمان اختراع ماشین های بخار، این محدودیت کم بودن میزان نیرو برای به حرکت دراوردن غلتک های دستگاه نورد از میان رفت و این امر باعث شد مجددا نورد با غلتک های بزرگ به وجود بیاید. از این نورد ها برای تولید شمش های فولادی استفاده می شد.

دستگاه نورد


نورد آلومینیوم:
در نورد آلومینیوم، ورق در میان غلتک ها عبور داده می شود که ضخامت را کاهش دهند و همزمان طول ورق افزایش پیدا میکند.

دستگاه نورد و خم ورق چگونه کار میکند:
جهت سفارش دستگاه نورد سه غلطکه و دستگاه نورد 4 غلطکه با ما تماس بگیرید

دستگاه نورد 4غلطکه

دستگاه نورد و خم ورق اصفهان

 ویژگی های دستگاه نورد چهار غلطکه پویا برش

1) جنس غلطکها از جنس ST52 و یا MO40 بر اساس سفارش و طراحی
2) ورقه بدنه این دستگاه نورد از جنس فولاد ST52 است که به صورت یک تکه  با رعایت کلیه اصول مونتاژ و جوشکاری ،تهیه شده است
3) جنس شافت های سر غلطک‌های دستگاه نورد از جنس فولاد MO40
4) همه غلطکها یاتاقان بندی شده و برای آنها از بلبرینگ دو ردیفه خود تنظیم با رعایت کامل اصول مونتاژ و انطباقات استفاده شده است
5) ایجاد گشتاور لازم روی غلطک بالا به وسیله هیدروموتور و گیربکس خورشیدی
6) کنترل اتوماتیک سرعت چرخشی این دستگاه نورد به دو صورت تند و کند با تغیر دبی روغن ورودی به هیدروموتور و تغییر جهت گردش بصورت آنی و لحظه ای
7) دارای یونیت هیدرولیک با پمپ پیستونی و فلودیوایدر اروپایی برای حصول اطمینان از همزمانی حرکت  میزان جابجایی برابرآنها

 

8) این دستگاه نورد قابلیت شیب دار کردن کلیه غلطکها به صورت هیدرولیک برای افزایش مانور اپراتور درایجاد مخروط را دارد.
9) استفاده از لوازم آب بندی مرغوب (شرکت کاستاش ترکیه) در کلیه جکها و طراحی آنها با ضریب ایمنی بالا
10) پنل کنترل حاوی کلید های برقی، پایه دار بوده که روی 4چرخ قابلیت حرکت آسان دارد

 

دستگاه نورد ورق 4 غلطکه

دستگاه نورد

گروه صنعتی پویا برش با بیش از یک دهه فعالیت در عرصه صنعت افتخار دارد با بهره گیری از کادری متخصص و مجرب در زمینه طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی، دستگاه های نورد ورق و خم لوله و پروفیل  خود را با کیفیتی در حد نمونه های خارجی ارائه نماید.

نحوه عملکرد دستگاه نورد لوله

اجزاي دستگاه نورد

اجزاي دستگاه نورد شامل قفسه ي نورد، غلتك ها، ياتاقان ها و ‌محفظه اي براي محافظت اين قطعات و نيروي محركه اي براي به حركت در آوردن غلتك ها است. علاوه بر اين ها به تجهيزات مكانيكي و الكتريكي براي كنترل و تنظيم نيرو و سرعت دوراني غلطك ها نيز نياز است.

قفسه هاي نورد معمولاً‌ بر حسب تعدد قالب ها و آرايش آنها نسبت به يك ديگر تقسيم بندي مي شوند. در قفسه هاي نورد دو غلطكي، جهت چرخش غلتك ها دو طرفه است بطوري كه با تغيير جهت حركت آنها ضخامت قطعه در رفت و برگشت  قابل كاهش مي باشد. در اين روش قطعه كار بين دو غلتك تغيير شكل داده مي شود و بيشتر كاهش در سطح مقطع مورد نظر مي باشد.

مشخصه بارز اين روش اين است كه: اولاً محور غلتك ها با هم موازيند و ثانيا تغيير شكل در امتداد حركت عمومي قطعه و عمود غلطك ها صورت مي پذيرد. در حقيقت چون تغيير شكل در در امتداد طول صورت مي گيرد و به آن نورد طولي مي گويند. اين نوع نورد در صنعت و حتي كارگاههاي كوچك شكل دهي بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد.برای دریافت اطلاعات بیشتر با واحد فروش شرکت تماس بگیرید.جهت مشاوره و خرید دستگاه نورد لوله، دستگاه نورد دست دوم، دستگاه نورد، دستگاه پروفیل دست دوم، دستگاه ورق دست دوم، دستگاه نورد طلا و دستگاه نورد پروفیل با شماره تلفن های 09133130096 و 09131038614 تماس حاصل فرمایید.

نورد لوله

 

دستگاه خم ورق و لوله

دستگاه خم ورق و لوله گروه صنعتی پویابرش

 ماشین آلات خم گروه صنعتی پویا برش با بدنه و ساختار فولادی بسیار قوی دارای 3 غلطک  متحرک میباشند، این مشخصه ظرفیت خم کردن بسیار بالایی را فراهم می کند. دستگاه خم کن پروفیل پویا برش که 3 غلتک آن متحرک است خطای خم کردن را به حداقل میرساند. دو غلتک بالایی به صورت هیدرولیک حرکت می کنند و آنها می توانند به صورت مستقل از هم حرکت کنند. در نتیجه در مقایسه با ماشین آلاتی که رول های بالایی آنها حرکت میکند، ماشین آلات گروه صنعتی پویا برش توانایی اپراتور را بالا می برد تا عملیات خم کاری را در دو سطح انجام دهد.

 

 

 

مشخصات دستگاه خم کن ورق:

 

 • 3 غلطکه ( 2 غلطک متحرک با حرکت پروانه ای)
 • دارای سیستم کنترل CNC و NC
 • تجهیزات مورد استفاده اروپایی

 

 

 

امکانات دستگاه خم کن ورق :

 

 • قالب ویژه برای پروفیل ، لوله و مقاطع
 • غلطک راهنمای قابل تنظیم برای زاویه دادن پروفیل
 • دستگاه خم اسپریل
 • متغیر بودن ولتاژ و فرکانس موتورها
 • برای دستگاه APK81 ؛ غلطک راهنمای قابل تنظیم در دوجهت است
 • دارای صفحه نمایش دیجیتال

 

 

 

مزایای دستگاه خم کن ورق :

 

 • قیمت مناسب تر نسبت به نمونه اروپایی آن 
 • قابلیت نورد مقاطع و اشکال نامتقارن 
 • دقت بالا و ماندگاری دقت اولیه در دراز مدت 
 • طول عمر پالای دستگاه به دلیل طراحی بسیار دقیق و متریال مرغوب 
 • سرعت بالا و قابل تنظیم

خم ورق و لوله

 

 

دستگاه خم ورق و پروفیل

مقالات دیگر...

آخرین مقاله های cnc