محصولات گروه صنعتی پویا برش

خم لوله و پروفیل

خم لوله و پروفیل

راسته بر

راسته بر

cnc سنگ

cnc سنگ

برش cnc پلاسما

برش cnc پلاسما

برش لیزری

برش لیزری

واترجت

واترجت

دستگاه cnc چوب

دستگاه cnc چوب

نورد ورق

نورد ورق


روش برش cnc پلاسما :

برش cnc پلاسما
در روش برش پلاسما متدهای مختلفی برای برش وجود دارد همچنین یونیت های پلاسما دارای قیمت های بسیاری می باشد که این مزیت باعث بالا رفتن درخواست برای این نوع برش است. برش هواگاز سرعت پایین تری نسبت به برش پلاسما دارد. در روش برش پلاسما برشکاری از 0/6 میلی متر تا 150 میلی متر انجام می گیرد. برش پلاسما در محدوده 1 تا 10 میلی متر سرعت بسیار بالایی دارد و بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

روش برش لیزری فلزات:

انواع روش های برش فلزات
برش با روش برش لیزری نسبت به روشهای برش پلاسما و برش هواگاز دارای دقت و کیفیت برش بالاتری است و همچنین فلزات با ضخامت پایین را نیز دقیق برش می دهد. در روش برش لیزر گاها نیاز به اپراتور نیست و این دستگاه ها معمولا کاربری ساده و راحتی دارند. یکی از معایب روش برش لیزر سرعت پایین آن در زمانی که فلز ضخامت بالایی دارد. هر دستگاه لیزری برای چندین نوع فلز کاربرد دارد. مثلا برای برش دادن فولاد باید از لیزر گاز کربن با طول امواج بلند استفاده کرد. همچنین برای فلزات دیگر که رنگی هستند از لیزر فیبر میتوانیم بهره گیری کنیم. بهترین و مقرون به صرفه ترین برش لیزری در ضخامت های پایین می باشد. بنابراین این روش بیشتر مناسب کار و برش روی ضخامت های پایین می باشد.
 

 

برش با دستگاه واترجت:

انواع روش های برش فلزات


در دستگاه واترجت همان طور که از اسم آن برمی آید برش بوسیله فشار زیاد آب انجام می شود . این دستگاه قادر به برش بسیار دقیق می باشد. واترجت درضخامت های بالا نیز بسیار دقیق و با کیفیت عمل می کند. اصولا این نوع برش، ماهیتی سرد دارد و هیچگونه حرارتی ایجاد نمیشود در نتیجه سوختگی در اثر برش هم بوجود نمی آید.


انواع برش از نظر مقرون به صرفه بودن :

برش پلاسما نسبت به برش هواگاز قیمت بالاتری دارد و هزینه نازل و الکترود بالاترین قسمت هزینه ها می باشد که در صورت حجم بالای برش باید تعویض گردد. واترجت نیز مانند برش پلاسما هزینه تقریبا یکسانی دارد. مواد مصرفی واترجت نازل ها و مواد ساینده هستند. در برش لیزر میز مورد استفاده در زمان برش با توجه به نوع برش لیزر باید تناسب داشته باشد. برش لیزر نوع فیبر قیمت بالاتری نسبت به لیزر کربن دارد اما مقرون به صرفه تر است زیرا عمر آن بالاتر است همچنین سرعت و دقت برش آن نیز بالاتر است. میزان هزینه ای که در برش هواگاز انجام می شود بر روی گاز برشکاری و گاز اکسیژن است. بنابر این بسیار کم است و قطعات که مورد مصرف قرار میگیرد نیز پایین است.


کاربرد دستگاه های برش:


برش cnc هواگاز :
با روش برش هواگاز میتوان سازه، قطعات با ضخامت 10 میلی متر و بسیاری از ماشین های سنگین را ساخت.

برش cnc پلاسما :
روش برش پلاسما برای ساخت سازه های سبک، قطعات با ضخامت 0/4 میلی متر به بالا کاربرد دارد.

برش لیزری:
برش لیزری همانند برش پلاسما برای ساخت سازه های سبک مناسب است و همچنین برای قطعاتی که دارای ضخامت کمی هستند. در برش با ضخامتهای بالا سرعت پایینی دارد.

دستگاه واتر جت:
واترجت برای برش انواع مواد و ساختن قطعه های ماشین آلات به صورت بسیار دقیق کاربرد دارد.


آخرین مقالات