محصولات گروه صنعتی پویا برش

دستگاه نورد

دستگاه نورد

دستگاه برش cnc

دستگاه برش cnc

cnc سنگ

cnc سنگ

برش لیزر

برش لیزر

برش پلاسما cnc

برش پلاسما cnc

واترجت

واترجت

حکاکی چوب

حکاکی چوب

خم ورق

خم ورق

انواع روشهای برش فلزات


روش برش پلاسما :

برش cnc پلاسما
در روش برش پلاسما متودهای مختلفی برای برش وجود دارد همچنین یونیت های پلاسما دارای قیمت های بسیاری می باشد که این مزیت باعث بالا رفتن درخواست برای این نوع برش است.برش هواگاز سرعت پایین تری نسبت به برش پلاسما دارد. در روش برش پلاسما برشکاری از 0/6 میلی متر تا 150 میلی متر انجام می گیرد. برش پلاسما در محدوده 1 تا 10 میلی متر سرعت بسیار بالایی دارد و بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

روش برش هواگاز :

برش cnc هواگاز
یکی از دیرینه ترین متودها برای برش فلزات روش برش هواگاز می باشد که در این نوع روش برش حاصله بسیار دقت بالایی دارد. در روش برش هواگاز ضخامت از حدود 5 الی 300 میلی متر انجام می شود.در روش برش هواگاز میتوان چند تورچ نصب کرد و در هزینه ها بسیار صرفه جویی کرد. زیرا برش به صورت همزمان و موازی انجام می گیرد.

روش برش لیزر فلزات:

برش لیزری فلزات
برش با روش برش لیزر نسبت به روشهای برش پلاسما و برش هواگاز دارای دقت و کیفیت برش بالاتری است و همچنین فلزات با ضخامت پایین را نیز دقیق برش می دهد.در روش برش لیزر گاها نیاز به اپراتور نیست و این دستگاه ها معمولا کاربری ساده و راحتی دارند. یکی از معایب روش برش لیزر سرعت پایین آن در زمانی که فلز ضخامت بالایی دارد. هر دستگاه لیزری برای چندین نوع فلز کاربرد دارد مثلا برای برش دادن فولاد باید از لیزر گاز کربن با طول امواج بلند استفاده کرد. همچنین برای فلزات دیگر که رنگی هستند از لیزر فیبر میتوانیم بهره گیری کنیم. بهترین و مقرون به صرفه ترین برش لیزر ی در ضخامت های پایین می باشد.
 

 

برش با دستگاه واترجت:

واترجت


در دستگاه واترجت همان طور که از اسم آن برمی آید برش بوسیله فشار آب انجام می شود . این دستگاه قادر به برش بسیار دقیق می باشد. واترجت درضخامت های بالا نیز بسیار دقیق و با کیفیت عمل می کند.

انواع برش از نظر مقرون به صرفه بودن :
برش پلاسما نسبت به برش هواگاز قیمت بالاتری دارد و هزینه نازل و الکترود بالاترین قسمت هزینه ها می باشد که در صورت حجم بالای برش باید تعویض گردد.
واترجت نیز مانند برش پلاسما هزینه تقریبا یکسانی دارد. مواد مصرفی واترجت نازل ها و مواد ساینده هستند.
در برش لیزر میز مورد استفاده در زمان برش با توجه به نوع برش لیزر باید تناسب داشته باشد. برش لیزر نوع فیبر قیمت بالاتری نسبت به لیزر کربن دارد اما مقرون به صرفه تر است زیرا عمر آن بالاتر است همچنین سرعت و دقت برش آن نیز بالاتر است.
میزان هزینه ای که در برش هواگاز انجام می شود بر روی گاز برشکاری و گاز اکسیژن است. بنابر این بسیار کم است و قطعات که مورد مصرف قرار میگیرد نیز پایین است.


کاربرد دستگاه های برش:
کاربرد برشcnc هواگاز :
با روش برش هواگاز میتوان سازه، قطعات با ضخامت 10 میلی متر و بسیاری از ماشین های سنگین را ساخت.

کاربرد برش cnc پلاسما :
روش برش پلاسما برای ساخت سازه های سبک، قطعات با ضخامت 0/4 میلی متر به بالا کاربرد دارد.


کاربرد برش لیزری:
برش لیزری برای همانند برش پلاسما برای ساخت سازه های سبک مناسب است و همچنین برای قطعاتی که دارای ضخامت کمی هستند.

کاربرد دستگاه برش واترجت:
واترجت برای برش انواع مواد و ساختن قطعه های ماشین آلات به صورت بسیار دقیق کاربرد دارد.


آخرین مقاله های cnc