برش پلاسما روی درب

دستگاه برش cnc پلاسما یکی از دستگاه هایی است که در گروه صنعتی پویابرش طراحی و ساخته می شود. در این دستگاه یک گاز خنثی بسیار سریع از نازل بیرون می آید در همین حین یک قوس الکتریکی بین گاز خنثی و الکترود و سطحی که برش داده می شود به وجود می آید که موجب می شود آن گاز به پلاسما تبدیل شود.
همانطور که میدانیم پلاسما موجب بالا رفتن تا حد نقطه 100 درجه یعنی ذوب می شود که این باعث ایجاد برش روی سطح فلز می گردد.
در برش cnc پلاسما نخست قوس در درون تورچ صورت می گیرد که یک محدوده ی بسیارکوچک ایجاد میکند که اصطلاحا به آن قوس پیلوت می گویند. پلاسما به وسیله جریان گازی مانند هوای فشرده مجددا با فشاری بسیار بالا از نازل بیرون می آید. پلاسما موجب بسته شدن مدار بین الکترود و قطعه کار می شود و این باعث هدایت جریان جوشکاری می شود و بدین ترتیب گرمای مورد نیاز برای برش کاری ایجاد می شود و پروسه برش روی فلز صورت می گیرد.

 این دستگاه برای برش فلزات در ابعاد و اندازه های مختلف عرضه میشود.همچنین برای برش دهی با ضخامت های متفاوت که تا حدود 400میلیمتر طبق درخواست و نیاز صنعتگران ومشتریان گرامی قابل تغییر و سفارش می باشد. این دستگاهها قابلیت تغییر سرعت را دارند که طبق نیاز برای برش دهی انواع ورق و فلزات کاربردی باشند. در زمان برش دهی در ضخامت کم و ورقه های نازک اگر دستگاه این قابلیت تغییر سرعت را داشته باشد باعث میشود از تاب برداشتن سطح قطعه کار جلوگیری شود.

 

کاربردهای دستگاه برش پلاسما چیست؟

  • صنایع مختلف مانند ماشین سازی
  • دکوراسیون و مبلمان شهری (دربهای بسیار زیبا ، نیمکت، صندلی و مبلمان شهری و...)
  • ساخت انواع سوله صنعتی و کارگاهی و...

 

یک کلیپ از دستگاه برش cnc پلاسما ساخت شرکت پویابرش تماشا کنید:

دستگاه برش cnc پلاسما چه کاربردهایی دارد؟

از روش برش cnc پلاسما برای فلزاتی که معمولا بسیار ظریف و نازک و یا ضخیم هستند استفاده می شود. تورچ پلاسما یک مخروط با درجه حرارت بسیار بالا ایجاد می کند که روی خط مورد نظر برش فوکوس می کند و رفته رفته برش صفحه های دارای خمیدگی و یا دارای زاویه انجام می شود.
 دستگاه برش cnc پلاسما با تکنولوژی اینورتر یا الکترومکانیک غالبا کیفیت بسیار بالایی دارند و معمولا گاز کمی مصرف می کنند. لازم به ذکر است این دستگاه جهت برش در فضاهای باز یا بسته بسیار کاربردی هستند.
دستگاه برش cnc پلاسمای پویابرش کاربری راحتی دارد و سرعت بالایی دارد. این دستگاه ها قابلیت برش فلزاتی همچون فولاد نرم، آلومینیوم و بسیاری فلزات غیرآهنی را دارا هستند. چنانچه فشار گاز برای عملیات برشکاری به اندازه نباشد، در این نوع دستگاه ها سیستمی در نظر گرفته شده است که به اپراتور هشدار می دهد. استفاده از این دستگاه در صنایع مختلفی نظیر سازه فلزی، ساختمان سازی، اتومبیل سازی و ... کاربرد زیادی دارد. از این نوع دستگاه ها جهت کاربردهای تولید در تیراژ بالا استفاده فراوانی می شود.
پویابرش همچنین در ساخت دستگاه برش لیزری، دستگاه cnc چوب، cnc سنگ، راسته بر، اسلب بر، دستگاه نورد ورق و خم پروفیل و لوله فعالیت دارد .جهت آگاهی از مشخصات دستگاه ها و مشاوره رایگان با واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

تصاویر نمونه کارهای دستگاه برش cnc پلاسما را دراینجا ببینید:

برش پلاسما روی ورق فلزی

برش cnc پلاسما روی مبلمان شهری

 

برش cnc پلاسما
برش cnc پلاسما